Autor: Dominik Pieczyński

W najbliższym czasie potrzebujesz się przedostać na lotnisko Balice? Dojazd samochodem to najbardziej wygodna metoda, jednak w tym przypadku może się rodzić pewne pytanie. Mianowicie, w którym miejscu najlepiej zostawić samochód, by przy okazji nie zapłacić majątku? Czytając dalej, dowiesz się, jak najlepiej dostać się na lotnisko w Krakowie.

Podróż na lotnisko własnym samochodem jest bez wątpienia najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Można bowiem cieszyć się komfortową jazdą, istnieje także możliwość spakowania wielu rzeczy. Jednocześnie należy zaznaczyć, że wylatując z lotniska, należy gdzieś swój pojazd zostawić. Z tego powodu warto zorientować się, gdzie najlepiej zaparkować swój samochód.

Parking Kraków Balice

Parking lotniska Balice cennik ma zależny od długości pobytu. Uznaje się, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest jak najdłuższe zostawienie pojazdu przy aeroporcie. Dlaczego? Okazuje się, że zaparkowanie samochodu w przypadku pierwszej doby kosztuje 90/100 (parking wielopoziomowy/parking terenowy) złotych! Nie można zaprzeczać, jest to spora kwota. Jednak dwa dni to już 100/120 złotych. Za cały tydzień płaci się 150 lub 210 zł, a każda kolejna doba to 10 złotych. Przez to można założyć, że tego rodzaju rozwiązanie nie jest korzystne dla osoby, która wylatuje na przykład na dwa dni. Znacznie lepiej jest wybrać prywatne parkingi długoterminowe. Balice to lotnisko otoczone wieloma prywatnymi miejscami postojowymi, jednak tam należy liczyć na niższy standard.

Prywatny parking przy lotnisku Kraków Balice


Prywatny parking przy lotnisku Kraków Balice w każdym przypadku będzie odpowiednim wyborem względem finansowym, jeżeli chce się zostawić samochód na kilka dni. Cena skorzystania z miejsca postojowego w tym przypadku będzie z pewnością kilkukrotnie niższa! Jednocześnie należy zaznaczyć, że może się to wiązać z niższym standardem, a więc na przykład błotnistym podłożem, zamiast brukowanego itd. Dochodzi do tego spora odległość od lotniska.

Można zrezygnować z samochodu!

Dojazd na lotnisko Balice korzystając z samochodu, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się bowiem, że na przykład ze stacji Kraków Główny na lotnisko jeździ nowoczesny pociąg co pół godziny, a skorzystanie z tego rozwiązania jest nie tylko tanie, ale i wygodne. Dobrym pomysłem są także taksówki, ponieważ w stolicy Małopolski te nie są zbyt drogie, a na pewno ostateczny przejazd będzie tańszy niż zostawienie swojego pojazdu na kilka dni na parkingu. Można także skorzystać z usług prywatnych firm przewozowych, na przykład Vivomark.pl! Dzięki temu kierowca będzie czekał w wybranym miejscu o wskazanym czasie i zawiezie pasażera prosto pod terminal.