Autor: Dominik Pieczyński

Podróże samolotem to bardzo wygodny i przede wszystkim najszybszy rodzaj transportu. Jednocześnie na dane lotnisko należy w jakiś sposób się przedostać. Jeśli wylatuje się na dłuższy czas, to często rodzi się pytanie – ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku? Czytając dalej, znajdziesz najlepsze rozwiązanie!

Korzystanie z parkingów przy lotniskach jest bardzo wygodną sprawą, ponieważ zawsze do terminali jest stosunkowo blisko, a jednocześnie można mieć pewność, że samochodowi nic się nie stanie. Z drugiej strony – w przypadku krakowskiego aeroportu – cena parkingu w Balicach jest bardzo wysoka. O jakich kwotach konkretnie mowa?

Parking długoterminowy – Balice

Parking lotniska Balice cennik ma zależny od długości pobytu. Uznaje się, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest jak najdłuższe zostawienie pojazdu przy aeroporcie. Dlaczego? Okazuje się, że zaparkowanie samochodu w przypadku pierwszej doby kosztuje 90/100 (parking wielopoziomowy/parking terenowy) złotych! Nie można zaprzeczać, jest to spora kwota. Jednak dwa dni to już 100/120 złotych. Za cały tydzień płaci się 150 lub 210 zł, a każda kolejna doba to 10 złotych. Przez to można założyć, że tego rodzaju rozwiązanie nie jest korzystne dla osoby, która wylatuje na przykład na dwa dni. Znacznie lepiej jest wybrać prywatne parkingi długoterminowe. Balice to lotnisko otoczone wieloma prywatnymi miejscami postojowymi, jednak tam należy liczyć na niższy standard.

Cena parkingu lotniska Balice może odstraszać, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie alternatywy są warte uwagi. Okazuje się, że podróż samochodem na lotnisko wcale nie jest taka opłacalna, jeżeli weźmie się pod uwagi koszt postoju. To nie wszystko, ponieważ przecież do aeroportu należy dojechać, co będzie także generowało koszty paliwa. Zamiast tego dobrze postawić na firmę przewozową! Dlaczego to odpowiednie rozwiązanie? Umawiając się z danym przedsiębiorstwem można mieć pewność, że kierowca znajdzie się w wybranym przez klienta miejscu o właściwym czasie. Do tego cena przejazdu na pewno nie będzie tak wysoka, jak opłaty za parkingi długoterminowe przy lotnisku. Samochód może podwieźć pod sam terminal, do tzw. strefy Kiss&Fly! Jeżeli nie wiesz, z jakiej oferty dobrze skorzystać, to sprawdź, co czeka na Ciebie w ramach współpracy z Vivomark.pl!