Przejdź do treści
Autor: Dominik Pieczyński

Masz pojawić się na lotnisku, by zawieźć lub odebrać kogoś bliskiego? Zastanawiasz się, co zrobić ze swoim samochodem? Musisz wiedzieć, że wjazd na lotnisko Balice wcale nie musi oznaczać wydawania pieniędzy. Mianowicie, znajduje się tam charakterystyczna dla wielu aeroportów strefa Kiss & Fly. Czym jest owa strefa i jakie są zasady korzystania z niej?

Kiss and Fly – Balice

Parkingi na lotniskach mają jedną wspólną cechę. Mianowicie, cena za parkowanie na terenie obiektu jest zwyczajnie wysoka i niestety wiele osób odstrasza. Zwłaszcza jeżeli pobyt na tamtejszym obszarze będzie trwał zaledwie chwilę. Zarządzający lotniskami doskonale zdają sobie z tego sprawę, a zwyczajnie nie opłaca im się zmieniać cen parkingów, ponieważ te generują ogromne przychody dla całej instytucji. Jednocześnie nadal osoby zarządzające chciały być uczciwe wobec gości, dlatego pojawił się pomysł stworzenia specjalnej strefy, którą obecnie nazywa się Kiss  & Fly – Pocałuj i Leć.

Wjazd na lotnisko Balice często może się kojarzyć z koniecznością płatnego zaparkowania samochodu. Tymczasem idea wspomnianej strefy nie wymaga uiszczania żadnych opłat! Kiss and Fly to miejsce, w którym można zatrzymać się dosłownie na kilka minut, co jednak w pełni pozwala odebrać lub zostawić transportowaną osobę. Dzięki temu nie trzeba także zbytnio szukać miejsca postojowego, ponieważ w owej strefie pojazdy płynnie przyjeżdżają i odjeżdżają.

Jakie rozwiązanie przyjęło lotnisko Balice? Parking bezpłatny obowiązuje w strefie przy głównej drodze dojazdowej do terminala pasażerskiego. Dzięki temu nie tylko zawożąca osoba nie zapłaci, ale wysiadająca nie będzie musiała pokonywać sporej odległości celem dostania się do budynku. Jednocześnie warto wspomnieć, że w części centralnej znajdują się też miejsca dla niepełnosprawnych. Trzeba jednak pamiętać, by nie przekroczyć wyznaczonego przez władze lotniska czasu postoju. Kiss and Fly w przypadku Balic jest darmowe przez pierwsze 10 minut. Po tym czasie każde 10 minut będzie kierowcę obciążało koniecznością zapłaty 10 złotych. Warto dodać, że regulamin lotniska zabrania kierującym oddalania się od pojazdu.

Jeżeli jednak chce się odprowadzić bądź poczekać na daną osobę, to można skorzystać z parkingu terenowego lub wielopoziomowego na terenie tego lotniska. Ceny nie są co prawda niskie, ale krótki pobyt raczej osobistego budżetu zbytnio nie naruszy.